Aktualności

O NAS W RADIU LELIWA
21
Styczeń 2011
"Strażacy testowali trenażer pożarowy"

Autor: Marta Górecka
Trenażer pożarowy tak nazywa się mobilne pomieszczenie imitujące warunki jakie zastać można na miejscu pożaru. Na takim urządzeniu przez dwa dni trenowali strażacy reprezentujący jednostki PSP z całego Podkarpacia.

A szkolenie które odbyło się w ośrodku szkolenia strażaków PSP w Nisku zorganizowała dla podkarpackich strażaków Komenda Wojewódzka PSP.
Dzięki czemu 80 strażaków- przedstawicieli wszystkich jednostek PSP w województwie i słuchaczy niżańskiego ośrodka szkolenia mieli niezwykle rzadką okazję potrenować akcję ratowniczą w jedynym w Polsce trenażerze pożarowym który w sposób bezpieczny imituje rzeczywiste warunki pożaru w r óżnych warunkach i sytuacjach, o czym zapewniał obsługujący Trenażer Dariusz Dzieża z firmy EGERIA A doświadczenia zdobywane podczas takich treningów w trenażerze są bezcenne, zwłaszcza , że nie często komendy wojewódzkie mogą sobie pozwolić na sprowadzenie takiego trenażera do ćwiczeń ze względu na koszty, bo jeden dzień ćwiczeń w takim urządzeniu to wydatek 15tys zł. Natomiast koszt zakupu Trenażera pożarowego, to kwoty rzędu 3mln zł. Dlatego póki co po Polsce jeździ jedno takie urządzenie. W całej europie jest ich ok. 30. A dal porównania Stany zjednoczone mają ich ok. 300.
Zainteresował Cię profil naszej firmy, chcesz zostać naszym partnerem lub jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty...