Aktualności

O NAS W MAGAZYNIE POLITYCZNO-BIZNESOWYM "ŚWIAT ELIT"
13
Marzec 2012
rn

Panie Prezesie, kieruje Pan Firmą Egeria. Co to za firma i czym się zajmuje?

rn

Firma EGERIA, która prowadzę - powstała w 1989 roku. Od samego początku zajmujemy się sprzętem ochronnym i ratowniczym. Od kilku lat rozwijamy także dział detekcji skażeń.

rn

 

rn

Skąd u Pana takie zainteresowanie?  Przecież z zawodu jest Pan konstruktorem lotniczym.

rn

Tak, ukończyłem studia na Politechnice Warszawskiej, Wydział MEiL – jako konstruktor lotniczy. Jeszcze w trakcie studiów rozpocząłem pracę w biurze konstrukcyjnym PZL Okęcie. Po kilku latach zmieniłem pracę, a w końcu założyłem z kilkoma kolegami firmę EGERIA, którą wkrótce wykupiłem i w której pracuję do chwili obecnej.

rn

Lotnictwo, które jest podstawą mojej edukacji zawodowej, zawsze było motorem postępu konstrukcyjnego i technologicznego. W swojej pracy zawodowej staram się także wykorzystywać najnowsze rozwiązania techniczne, zaawansowane technologie.

rn

Jednocześnie, pracując z partnerami zagranicznymi i importując ich wyroby, dążę do „polonizacji” tych produktów.

rn

 

rn

Jakimi osiągnięciami może się pochwalić firma EGERIA?

rn

 Owocem działań firmy był w przeszłości pierwszy polski aparat powietrzny nadciśnieniowy, do dziś bardzo popularny w służbach ratowniczych, czy obecnie produkowane wysokociśnieniowe butle kompozytowe (300 bar).

rn

Także w dziedzinie detekcji skażeń możemy się pochwalić wspólną z firmą RADWAR pracą nad automatycznym sygnalizatorem skażeń, przeznaczonym dla wojska. Sygnalizator jest już wprowadzony do uzbrojenia, a pierwsze dostawy zrealizowane.

rn

 

rn

Do jakich podmiotów kierowana jest głównie Państwa działalność?

rn

Braliśmy  udział w wyposażeniu profesjonalnych pojazdów detekcji skażeń dla Państwowej Straży Pożarnej czy Biura Ochrony Rządu. Osobnym obszarem aktywności firmy jest zagadnienie profesjonalnych szkoleń adresowanych do służb ratowniczych, w tym Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Lotniskowych Straży Pożarnych czy Zakładowych Straży Pożarnych w największych zakładach przemysłowych.

rn

 

rn

Jakimi referencjami może pochwalić się firma?

rn

Przykładowo referencje posiadamy z ORLENU, LOTOSU czy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Szkolenia realizujemy za pomocą mobilnego trenażera pożarowego, do niedawna jedynego w Polsce, który oferuje najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne stosowane na świecie i służące stworzeniu realnych warunków pożarowych ( np. do 800 stopni C wewnątrz ). Także ten trenażer został wykonany częściowo w Polsce.

rn

 

rn

Poza pracą zawodową jest Pan zamiłowanym żeglarzem. Proszę powiedzieć nam o tej Pana pasji?

rn

Nie samą pracą człowiek żyje – moje zainteresowanie żeglarskie zaowocowało kilka lat temu rozpoczęciem startów w Mistrzostwach Polski DZ. Dezeta jest dużą szalupą wiosłowo-żaglową, z załogą 12 osób. Załogę skompletowałem z moich przyjaciół z różnych środowisk,

rn

Wielu z nich poznało się dopiero podczas pierwszych regat. Ale ta załoga od pięciu lat nieprzerwanie stoi na podium, w tym trzy razy na pierwszym miejscu. Jest się czym pochwalić.

rn

 

rn

Dziękuję za rozmowę.     

rn

Rozmawiał MK


Zainteresował Cię profil naszej firmy, chcesz zostać naszym partnerem lub jeśli chcesz skorzystać z naszej oferty...