Automatyczna zwijarka węży ASW
no image

Efektywna, komfortowa w użyciu zwijarka do węży pożarniczych z dużym, ażurowym bębnem ze stali nierdzewnej, służy do zwijania węży wielkości W110, W75, W52 i W25 o długości odcinka do 35 m. Jest urządzeniem w pełni zautomatyzowanym, modelowo ergonomicznym w obsłudze, o wysokiej jakości wykonania i przemyślanej funkcjonalności, wyprzedzającym konkurencję rynkową.

Mobilna zwijarka do węży ASW jest najbardziej ergonomiczna w swoim działaniu. Wyposażona jest w stabilny bęben, mocny silnik napędowy z zabezpieczeniami i płynnym sterowaniem prędkością obrotową, posiada szeroką i stabilną podstawą - dzięki tym cechom urządzenie pozwala na bezpieczne i szybkie zwijanie węży pożarniczych.

Zwijarka ASW dzięki swoim cechom jest bardzo pomocna przy zwijaniu węży. Automatyczny tryb pracy z zabezpieczeniem przeciążeniowym pozwala na kontaktowe monitorowanie zwojów węża, automatyczną regulację szybkości zwijania w zależności od stopnia nawinięcia i luzowanie nawiniętego węża w celu łatwego zdjęcia z bębna. Zwijarka wyposażona jest też w zdalne sterowanie, dzięki któremu operator może uruchomić proces zwijania w trakcie rozciągania węża.

Podstawa zwijarki ASW wyposażona jest od spodu w dwa stałe i dwa skrętne, hamowane kółka, co pozwala na przetaczanie bez żadnych zacięć. Dzięki łożyskowaniu kółek we wspornikach ze stali nierdzewnej kręcą się bardzo lekko, a gumowa powłoka zapewnia komfortowe przemieszczanie zwijarki. Zaokrąglone rogi i obrzeża podstawy zapewniają bezproblemowe przejeżdżanie przy ścianach lub przez progi drzwi.

Główne komponenty zwijarki ASW są niemal prawie identyczne z innymi urządzeniami. Mogą znosić wysokie obciążenia. Urządzenie ASW jest mobilne. W zależności od posiadanego miejsca może współdziałać z innymi urządzeniami jedno jak i wielofunkcyjnymi.

Dane techniczne:

  • wymiary 620 × 620 × 1425 mm (dł. szer. wys.)
  • masa 90 kg
  • zasilanie 230 VAC, 0,25 kW

Film o urządzeniu ASW można zobaczyć tutaj.