Wanna-wózek KVA 12B/24C
no image

Wózek transportowy KVA z czterema przegrodami w wersji wysokiej mieści do 12 węży W75 albo 24 węży W52. Służy do podawania węży do myjki wysokociśnieniowej, urządzenia serii PRO lub do urządzeń wielofunkcyjnych, bez zblokowanej wanny. Wykonany jest w kształcie szczelnej wanny, umożliwiającej kąpiel węży pożarniczych (wstępnego moczenia).

Wózki KVA w wykonaniu firmy PREY, w porównaniu do standardowych produktów, wyróżniają się materiałami, wysoką jakością wykonania, szczególnym podejściem do funkcjonalności i ergonomii szczegółów, a także wzornictwem.

Wymiary KVA oraz profil spodniej części zapewniają oszczędność wody, dzięki wykorzystanie minimalnej ilości wody do maksymalnej liczby węży pożarniczych.

Spawane wnętrze wózka ma taką szerokość, aby zapewnić maksymalne wykorzystanie miejsca dla węży o różnych średnicach. Zapewniona jest jednocześnie jego stabilność w pionie i bezpieczeństwo użytkowania podczas rozwijania węży i wciągania ich przez mechanizm maszyny myjącej. Ułożenie węży w wózku zapobiega też ich skręcaniu, a tym samym zablokowaniu.

Górne brzegi wózka wykończone są polerowanymi wałkami ze stali nierdzewnej o średnicy 25 mm, a wszystkie spawy są zeszlifowane, celem uniknięcia zaczepiania się łączników węży, rozdarcia węża, przyciśnięcia dłoni, itp. Dodatkowo wałek od strony urządzenia myjącego zabezpieczony jest kształtką blaszaną, zapewniającą płynne przejście łączników nad brzegami wózka. Kształtka ta jest demontowalna i dzięki temu można ją wykorzystać do wszystkich wózków o tej samej szerokości.

Dźwignia, specjalnie zaprojektowanego dla wózków KVA zaworu spustowego, umieszczona jest pośrodku bocznej ścianki, tuż pod górną krawędzią. Dzięki temu jest ona łatwo dostępna dla operatora w pozycji stojącej, umożliwiając otwieranie i zamykanie zaworu bez schylania się. Wylot tego zaworu umieszczony jest w najniższym miejscu wózka, dzięki czemu można go opróżniać całkowicie z wody. Wylot spustowy nie wystaje poza obrys wózka, tak że podczas przetaczania KVA przez drzwi, progi i inne przeszkody, nie jest możliwe przypadkowe zaczepienie.

Wózek KVA wyposażony jest od spodu w dwa stałe i dwa skrętne, hamowane kółka, co pozwala na przetaczanie bez żadnych zacięć. Dzięki łożyskowaniu kółek we wspornikach ze stali nierdzewnej kręcą się bardzo lekko, a gumowa powłoka zapewnia komfortową jazdę wózkiem KVA nawet z pełnym obciążeniem.

Wózek KVA zbudowany jest w 100% (poza elementami z tworzyw sztucznych i elementów gumowych) z wysokogatunkowej stali nierdzewnej (1.431), oraz wykonany jest z zachowaniem wysokiej precyzji i jakości obróbki. Zewnętrzne lakierowanie i odpowiednia obróbka stali daje niezwykłą trwałość i optymalną odporność korozyjną, także na wszelkie środki myjące.

Dane techniczne:

  • wymiary 610 × 710 × 970 mm (dł. szer. wys.)
  • masa 62 kg