Mobilny tester ciśnieniowy SDP
no image

Najnowszym urządzeniem z rodziny urządzeń jednofunkcyjnych PREY, wypełniającym lukę pomiędzy myjką a zwijarką, jest urządzenie do ciśnieniowego sprawdzania węży. Urządzenie może równocześnie testować dwa węże pożarnicze W75, W52 albo W25, ewentualnie jeden wąż W110 lub większy.

Mobilny tester ciśnieniowy SDP jest uzupełnieniem wyposażenia straży pożarnych o możliwość przeprowadzenia profesjonalnej próby ciśnieniowej węży pożarniczych, która wykonywana była dotychczas przy użyciu motopomp. Tester może być również zabudowywany jako element składowy urządzeń wielofunkcyjnych, dając możliwość bezpiecznego i zgodnego z normami sprawdzania węży w jednym procesie. W celu zabezpieczenia operatora i osób postronnych przed skutkami rozerwania węża, przyłącza testowe zabudowane są w dolnej ramie. Umiejscowienie tych złącz zapewnia również stabilność całego urządzenia.

Rama i rury wykonane są z wysokogatunkowej stali nierdzewnej (1.431) przy zachowaniem wysokiej precyzji i jakości obróbki. Wszystkie te elementy łączone są metodą spawania, dzięki czemu uzyskano niezwykłą trwałość i optymalną odporności na korozję. Od góry rama przykryta jest mocnym i trwałym blatem z impregnowanego drewna bukowego, który służy jak praktyczny stół roboczy w czasie procesu sprawdzania.

Tester SDP wyposażony jest od spodu w dwa stałe i dwa skrętne, hamowane kółka, co pozwala na przetaczanie bez żadnych zacięć. Dzięki łożyskowaniu kółek we wspornikach ze stali nierdzewnej, kręcą się one bardzo lekko, a gumowa powłoka zapewnia komfortowe przetaczanie SDP.

Wszystkie podzespoły SDP zaprojektowane zostały przez wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierów. Urządzenie jest odpowiednio wytrzymałe i posiada wysoką mobilność, która pozwala na pracę samodzielną lub w dowolnym zestawieniu z innymi urządzeniami jednofunkcyjnymi, stosowanymi do konserwacji węży pożarniczych firmy PREY.

Dane techniczne:

  • wymiary 580 × 740 × 800 mm (dł. szer. wys.)
  • masa 120 kg
  • zasilanie 400 VAC, 5,5 kW
  • ciśnienie robocze do 16 barów
  • przyłącze wodne gwint 2”