Suszarka przepływowa do węży pożarniczych SDT
no image

Konstrukcja suszarki przepływowej do węży pożarniczych SDT oparta jest na systemie komorowym, wykonanym ze stali nierdzewnej. Przepustowość suszarki wynosi do 14 węży na godzinę. Dzięki wyjątkowej zasadzie działania i wyjątkowo ergonomicznemu projektowi, proces suszenia może być obsługiwany przez jednego operatora, bez konieczności schylania się i zbędnego wysiłku. Urządzenie charakteryzuje się także wysoką sprawnością energetyczną.

Suszarka SDT oferowana przez firmę PREY, jest jednokomorowym systemem suszącym, który kieruje ciepło suszenia na zewnętrzną powłokę węży pożarniczych, a dopływ powietrza regulowany jest zależnie od stopnia zawilgocenia.

Suszarka SDT, w zależności od wyposażenia warsztatu, może pracować samodzielnie lub jako element większego systemu, w połączeniu z innymi urządzeniami do konserwacji węży pożarniczych. Jeżeli nie łączymy pracy urządzenia z innymi urządzeniami systemu konserwacji węży pożarniczych, możliwy jest wybór sterowania dostosowany do samodzielnej pracy automatycznej.

W przeciwieństwie do tradycyjnych szaf suszarniczych, w suszarce SDT nie trzeba ręczne otwierać drzwiczek na oścież. Wkładanie i wyjmowanie luźno zwiniętych węży powoduje automatyczne otwarcie lub zamknięcie klap, przez co minimalizowane są straty energii cieplnej w komorze suszarki i jej optymalne wykorzystanie.

Wymuszany przez wentylatory przepływ gorącego powietrza w kierunku z dołu do góry wokół mokrych węży jest automatycznie dobierany, zależnie od stopnia wilgotności powietrza. Dzięki temu możliwe jest zachowanie ciągłości procesu suszenia, uwzględniającego stopień schnięcia każdego z węży i opróżniania kolejnych komór.

Użycie każdego z urządzeń do konserwacji węży pożarniczych, takich jak myjka czy urządzenie do kontroli ciśnieniowej, wymaga odpowiedniego czasu na dany proces lub czynność. Dzięki pełnemu zautomatyzowaniu całego procesu pracy suszarki SDT nie trzeba jej nadzorować, co pozwala pracownikowi na wykonywanie w tym czasie innych czynności serwisowych.

Żadne z urządzeń do suszenia, takich jak suszarka wirowa, suszarka kanałowa czy szafa suszarnicza nie osiąga odpowiednio wysokiej efektywności energetycznej przebiegu suszenia i oszczędności czasu, jak urządzenie SDT oparte na systemie wieżowym. Suszarka SDT jest w stanie odebrać nawet do 800 g wody z jednego 20 m odcinka węża W75, przy przepustowości 14 węży na godzinę. Dodatkowo, w odróżnieniu od innych stosowanych urządzeń suszących, SDT wymaga niezwykle mało miejsca - - tylko 0,56 m2.

Dane techniczne:

  • wymiary 750 × 750 × 2250 mm (dł. szer. wys.)
  • masa 280 kg
  • zasilanie 400 VAC, 6 kW

Film o urządzeniu SDT można zobaczyć tutaj.